Ból jajników, plamienie okołomiesiączkowe i negatywny test ciążowy a prawdopodobieństwo ciąży

Od tygodnia pobolewają mnie jajniki. 2 dni przed planowaną miesiączką pojawiły się u mnie plamienia i trwały przez kolejne 2 dni. Takie plamienie pojawiło się również dzień po dacie miesiączki. Właśnie tego dnia zrobiłam test ciążowy, był negatywny. Dodam że tego samego tygodnia czułam skurcze żołądka i po każdym posiłku nie czułam się dobrze. Czy to możliwe, że to jednak ciąża. Od teoretycznego zapłodnienia minął ponad miesiąc, a ja nie mam żadnych innych objawów. Czy test mógł się pomylić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomyłka jest mało prawdopodobna. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie.