Ból jajników po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych: Czy to normalne?

Witam. Brałam plastry antykoncepcyjne (4 opakowania). Tydzień temu miałam miesiączkę (zgodnie z planem). Od 3 dni bolą mnie jajniki i podejrzewam, że odstawienie plastrów jest przyczyną tych bóli. W związku z tym moje pytanie brzmi: Czy taka reakcja organizmu jest normalna i czy z dniem mojej pierwszej miesiączki mogę śmiało zacząć przyjmować inny środek antykoncepcyjny.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie jestem przekonana, czy dobrze zrozumiałam Pani post. Wspomina Pani, że stosuje Pani plastry już od trzech miesięcy a spodziewa się miesiączki po raz pierwszy. Jak się domyślam, stosowała Pani plastry bez wykonywania przerw na złuszczenie endometrium. Jeżeli jest tak jak to Pani przedstawiła to bóle najprawdopodobniej związane są z reakcją organizmu na nagły spadek stężenia hormonów we krwi.
Decyzję o prawidłowym leczeniu może podjąć jedynie lekarz po przeprowadzeniu badania ginekologicznego i uszczegółowieniu wywiadu. W tym celu radziłabym udać się do specjalisty.
Pozdrawiam