Ból jajników po pierwszym razie

Jestem ciekawa czy po pierwszym razie na następny dzień mogą boleć jajniki? Mnie bolą 2 dni od pierwszego stosunku... i jestem ciekawa czy boleć mogą po pierwszym razie bo jak czytam to np mogą być chore jajniki albo w ciąży... ale raczej po jednym dniu jakbym była w ciąży nie bolały by mnie jajniki za szybko... Proszę o szybką odpowiedź:))
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Najczęstszą przyczyną bólu po pierwszym stosunku jest gojenie się rany po przerwaniu błony dziewiczej . Prawdopodona jest także infekcja dróg moczowo-płciowych, ale ze względu na brak objawów dodatkowych takich jak świąd, pieczenie, upławy o nieprzyjemnym zapachu jest ona mało prawdopodobna.
Jeżeli Pani dolegliwości bólowe nie ustąpią w przeciągu kilku dni powinna Pani zgłosić na wizytę kontrolną do ginekologa.
Pozdrawiam.