Ból jajników, powiększone węzły chłonne pachwinowe: co powinnam zrobić?

Witam! Mam pewien problem. Tydzień po miesiączce bolą mnie jajniki, dzień po okresie uprawiałam stosunek z chłopakiem. Od czasu do czasu boli także podbrzusze, taki nieznośny ucisk. Ostatnio miałam dość dużo stresu i nerwów i od dwóch dni zaczęła boleć mnie klatka piersiowa, dokładnie nad lewą piersią, opuchlizna, mrowienie po bokach pleców i bóle w żebrach pod piersiami. Dzisiaj zauważyłam powiększone węzły pachwinowe, czasami odczuwam ból na dole pleców. Temperatura w pochwie wynosi 36,6 rano, a wieczorem 37,0. Czytałam, że to mogą być nerwobóle. Proszę o poradę i odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Jeśli chodzi o ból jajników, może być to ból związany z owulacją.
Natomiast bóle podbrzusza koniecznie należy skonsultować ginekologicznie. Tym bardziej, że pojawiły się powiększone węzły chłonne. Może mieć to związek także np z infekcją w układzie moczowym, więc należy wykluczyć zarówno przyczyny ginekologiczne, jak i urologiczne.
Ból piersi i pleców może mieć przyczyny ginekologiczne lub neurologiczne. Wizyta u ginekologa może więc dużo wyjaśnić.
Pozdrawiam serdecznie!