Ból jajników przy próbach zajścia w ciążę

Mam 24 lata, od 4 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Do tej pory nie udało się nam. Miesiączki mam regularne, mój cykl trwa 30 dni. Co jest nie tak? Odkąt zaczęliśmy staranie często odczuwam ból jajników. Czy to coś poważnego? Czy powinnam zgłosiś się do lekarza?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że jeśli młoda, zdrowa para stara się o dziecko bez powodzenia, to dopiero po roku należy podjąć próbę zdiagnozowania przyczyny ewentualnej niepłodności. Pani regularne, trzydziestodniowe cykle wskazują, że najprawdopodobniej wszystko jest w porządku i należy uzbroić się jedynie w cierpliwość. Mogę jeszcze dodać, że zajściu w ciążę często sprzyja wakacyjny wyjazd czy inna forma relaksu pary. Proszę się nie przejmować i cieszyć swoim życiem płciowym, a efekty na pewno przyjdą same w niedługim czasie.

Delikatny ból w okolicy jajników może towarzyszyć owulacji bądź zbliżającej się miesiączce i, jeśli nie jest szczególnie silny, nie powinien być powodem do niepokoju.

Pozdrawiam!