Ból jajników w czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon. Dziś zażyłam siódmą z 2. opakowania,wszystkie brałam prawidłowo,ale wczoraj miałam wrażenie pobolewania jajników.Poprzednio nie zwróciłam na to uwagi.Zwykle przy owulacji-15.dnia cyklu,czułam większy ból i obfity śluz(teraz go prawie nie ma).Czy mogło nie nastąpić jej zahamowanie?Kiedy mogłaby nastąpić-też w 15.dniu?Jeśli po zażyciu 4.tabletki miał miejsce stosunek-plemniki mogą przetrwać i nastąpi zapłodnienie?Czy środki wywołujące okres mogą zaradzić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli wszystkie tabletki do tej pory brane były według zaleceń. Skuteczność tabletek jest zachowana i ryzyko ciąży jest bliskie zeru.
Pozdrawiam