Ból jajników z towarzyszący bólem podbrzusza

Witam. Mam 23 lata i od pewnego czasu odczuwam ból jajników, na przemiennego jednak częściej prawego. Ból najbardziej odczuwalny jest podczas kaszlu, szybkiej zmiany pozycji np z pozycji siedzącej do stojącej. Często towarzyszy temu również ból podbrzusza. Ostatni stosunek odbył się w ostatni dzień miesiączki. Następna miesiączka wypada 12.02 . Czy ból ten może sugerować Ciążę?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to objaw sugerujący ciążę. Proponuję kontakt z ginekologiem, ponieważ objaw jest mało charakterystyczny i wymaga ustalenia jego przyczyny.