Ból jednej piersi - co robić?

Witam! Od dłuższego czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio przy nowych tabletkach zaczęła mnie boleć prawa pierś. Był to dziwny ból, pojawiający się głownie przy dotyku, jednak później bolała mnie przez cały czas, ale to prawdopodobni od ciągłego uciskania. Rozmawiałam ze swoim ginekologiem na ten temat i postanowił mi zmienić tabletki, ponieważ pojawiły się także inne objawy. Teraz biorę N... i wszystko było dobrze, żadnych skutków ubocznych, ale znowu zaczęła mnie boleć prawa pierś. Ból umiejscowiony jest z boku. Nie wyczuwam żadnych niepokojących guzków ani zgubień. Nie chcę już zmieniać tabletek i dlatego chcę się dowiedzieć, co może być przyczyną, bo wcześniej bolały mnie piersi od tabletek, jednak był to inny ból. Wiem, że są leki bez recepty właśnie na tego typu dolegliwości, jednak nie chciałabym zaczynać ich brać na własną rękę. Co może mi Pan/Pani poradzić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli bóle piersi nawracają, to warto zająć się tą sprawą. Proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem o możliwości wykonania badania USG piersi. Czasami jest tak, że zmiana w piersi nie jest wyczuwalna przy dotyku i można ją uwidocznić dopiero przy padaniu ultrasonograficznym. Jeśli jest Pani młoda (przed 35 rokiem życia), to prawdopodobieństwo zmiany złośliwej nie jest duże, ale zawsze trzeba taką ewentualność wykluczyć (nowotwór może pojawić się nawet u bardzo młodej osoby) - zwłaszcza, jeśli w rodzinie były przypadki nowotworów (np. jelita, piersi, żołądka). Nie mam zamiaru Pani straszyć, po prostu namawiam do diagnostyki problemu.

Pozdrawiam!