Ból jednej piersi - co to może znaczyć?

Mam 32 lata (3 synów, najmłodszy rok i miesiąc). Wczoraj zaczęłam odczuwać ból w lewej piersi po zewnętrznej, stronie dziś delikatnie się nasilił - nie jest nie do zniesienia, ale jest niestety. Najmłodszego syna nadal karmię, ostatnio je mniej i nieregularnie. Muszę tu dodać, że do ok. 5 miesiąca miałam bardzo dużo pokarmu do tego stopnia, że dodatkowo ściągałam do 0,75 l dziennie i nie pojawiały się żadne stany zapalne - dziś też nie obserwuję żadnej dziwnej wydzieliny, nie boli mnie też sutek, tylko sama zewnętrzna część piersi od strony pachy. Nie mam też gorączki, tylko ten ból... Bardzo proszę o jakąś poradę. Co to może znaczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą być związane z laktacją lub też z mastopatią. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to wskazane jest  zbadanie piersi przez lekarza a także wykonanie badania USG piersi w celu znalezienia przyczyny bólu. Jeśli w samobadaniu nie została wykryta żadna zmiana guzowata to tym bardziej wskazuje na wcześniej wskazane przyczyny.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem. Na badanie należy się zgłosić w czasie po okresie.

Redakcja abcZdrowie.pl