Ból karku i drętwienie rąk po operacji kręgosłupa szyjnego

Witam, jestem 4 tygodnie po operacji kręgosłupa szyjnego na poziomie C5/C6, pierwsze 2 tygodnie po operacji było wszystko w porządku, ale niestety od 2 tygodni odczuwam silne dolegliwości bólowe (codziennie rano budzę się z bólem kręgosłupa, cały kark mam zesztywniały) i drętwieją mi palce u prawej ręki (najbardziej kciuk i palec wskazujący). Od tygodnia objawy bardzo się nasiliły, bo wstaję rano mając ból z tyłu głowy i szyi połączony ze zdrętwiałymi palcami u ręki. Są takie dni, że pół dnia odczuwam drętwienie ręki (bóle ręki też się pojawiają). Miałam wykonany RTG (niestety neurochirurg na urlopie), zdjęcia nie mam jak dołączyć, więc przesyłam opis; stan po operacji kręgosłupa szyjnego - widoczny stabilizator wewnętrzny na poziomie trzonu kręgowego C5-C6. Zniesienie lordozy szyjnego odcinka kręgosłupa z wytworzeniem kyfozy od C3-C5. Obniżenie krążka m-k C5/6 oraz nieznacznie w tylnej części na poziomie C6/7. Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi, bo jestem załamana i nie bardzo wiem co robić. Pozdrawiam, K.

Na podstawie samego zdjęcia RTG trudno określić przyczynę Pani obecnych dolegliwości. W tym przypadku, aby dokładnie ocenić powody dolegliwości należałoby wykonać TK tego odcinka kręgosłupa. Być może doszło do przemieszczenia się stabilizatora co zaskutkowało zwężeniem przestrzeni międzykręgowej i uciskiem na korzenie nerwowe, które mają w tych miejscach swoje ujścia. Trzeba na pewno ten problem skonsultować z neurochirurgiem, a w chwili obecnej pozostaje tylko zastosowanie leków przeciwbólowych i ewentualnie kołnierz ortopedyczny.