Ból karku i duże zwyrodnienie szyjne

prosze o porade.bardzo dokucza mi ból karku bo mam duze zwyrodnienie szyjne.Neurolog zapisał mi leki p.zapalne.No i coz tego,jak zadnej poprawy nie ma.Ciągle strzyka mi okropnie ,czuje tak jagby jakieś chrząstki mi pękały.Nie moge sie skupić w pracy.,tylko myslę o tym .Prawe ramie mnie boli .mam skurcze .w lewej łydce.Mam 52 lata pracuje fizycznie.Ado neurologa jestem zarejestrowana na pazdziernik.No.znając Pdoktora znow mi zapisze przeciw bólowe leki.Ja musze pracowac bo do emerytury daleko.poz
52 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby leczenie było skuteczne, musi być wielostronne. Prawidłowy to obejmuje zarówno porady dotyczące stylu życia zmniejszającego podatność na rozwój choroby (zwalczanie otyłości, zmiana postawy), fizykoterapię, opiekę psychologiczną, leczenie farmakologiczne (leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne) czy miejscowe wstrzykiwanie do zaatakowanych stawów glikokortykosteroidów. Zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa są wskazaniem do wykonania operacji jednak o tym decyduje lekarz w oparciu o badania obrazowe i dotychczasowy wywiad.