Ból karku i mięśnia barkowego

Mam następujące pytanie czy ból barku i mięśnia barkowego i ograniczona ruchliwość ręki czy to może być spowodowane podwyższonym poziomem kwasu moczowego

Witam. Tego typu objawy jak najbardziej mogą być spowodowane hiperurykemią, czyli podwyższonym poziomem kwasu moczowego we krwi. Wskazane jest jednak przeprowadzenie bezpośredniego badania lekarskiego i wykluczenie innych przyczyn dolegliwości.