Ból karku i sztywność szyi

Witam od dwóch miesięcy mam ból karku i sztywność szyi w tylnej części.A od tygodnia doszly bole glowy. Podstawowe badania z krwi-morfologia z rozmazem, CPK w normie.USG doppler tetnic szyjnych w normie. Mam przepisany lek tylko doraźnie dexak w proszku. Natomiast jesli chodzi o drugi to lek Sirdalud w dawce 2mg na noc, mam obawy czy stosowanie tego leku jest bezpieczne? i jak długo można stosować? Jakie jeszcze ew. badanie można wykonać aby zdiagnozować zmiany w okolicy karku,szyi? Dziękuję

Dzień dobry,

Jeśli występuje u Pana sztywność karku, powinien zgłosić się Pan do dobrego neurologa. Warto wcześniej oznaczyć sobie CRP we krwi. Warto również wykonać rtg kręgosłupa szyjnego, a jesli będą wskazania to również CT lub MRI. Sirdalud jest lekiem zmniejszającym napięcie mięśniowe i można stosować go bezpiecznie celem leczenia objawów, oczywiście przez jakiś czas. Warto ustalić przyczynę dolegliwości i ją wyeliminować, jeżeli leczenie objawowe nie jest skuteczne. Niewykluczone, że wskazane będzie pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego do oceny, szczególnie, jeśli zgłaszanym przez Pana dolegliwościom towarzyszą stany podgorączkowe lub gorączka, chociaż brak zmian w morfologii za tym nie przemawia... Proszę zdać się na swojego neurologa.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz