Ból karku po przebytym urazie twarzy

Witam! 5 dni temu przewróciłem sie na twarz, zdarłem sobie do kości nos i poobdzierałem czoło - byłem u lekarza, dał mi antybiotyk, nos kazał smarować Bactrobanem a czoło Alantanem. Po 3 dniach od wypadku zaczął mnie bardzo boleć kark, nie boli mnie głowa, mogę ruszać głową we wszystkie strony, tyle że mnie boli. Nie drętwieją mi kończyny. Co mam robić?

Takie bóle karku raczej nie mają nic wspólnego z przebytym urazem twarzy po tak długim okresie. Być może ból karku związany jest np. z zapaleniem korzeni nerwowych lub np. zwyrodnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa. Trudno mi to wyjaśnić bez bezpośredniego badania. Trzeba w tej sprawie udać się do lekarza i to on podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Być może konieczne okaże się wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. W chwili obecnej można zastosować na kark maści lub żele przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty.