Ból karku po wykręceniu przez kolegę

witam. trzy mieś. kolega niechcący wykręcił mi kark aż coś tak trzasnęło. minęło cztery miesiące od tej pory a mnie nadal boli kark. najbardziej dokucza mi podczas jazdy samochodem wtedy gdy kark nie jest podparty o zagłówek . jak łagodzić ten ból ponieważ dużo jeżdże i odczuwam wtedy duży dyskomfort.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy zgłosić się do lekarza i wykonać kontrolne RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, aby zdiagnozować przyczynę dolegliwości bólowych i wdrożyć odpowiednie leczenie na podstawie wyników badań i objawów klinicznych. Doraźnie można stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty - ibuprom, paracetamol, oraz maści rozgrzewające.