Ból kciuka i trudności z poruszaniem w zgięciu po przecięciu nożem

Wczoraj przecięłam sobie nożem kciuk w zgięciu, dość głęboko. Chirurg założył plastry zbliżające brzegi rany i kazał zmieniać opatrunek codziennie, a plaster co tydzień. Mam czucie w kciuku, ale mam trudności z poruszaniem go w zgięciu, czy to znaczy, że mam uszkodzone ścięgno? Dodam, że kciuk boli, więc staram się go nie ruszać, jest on również owinięty w bandaż, co być może uniemożliwia mi zgięcie. Proszę również o poradę czego użyć do zmiany opatrunku w domu? Dziękuję.

Witam. To świeża rana i nawet bez przecięcia ścięgna takie będzie dawać odczucia. W trakcie zabiegu chirurg zapewne zbadał ranę upewniając się iż nie doszło do przecięćia ścięgien.