Ból kciuka po zabiegu cieśni nadgarstka

miałam zabieg cieśni nadgarstka, po 4 miesiacach zrobił mi sie mocny bol w zginaniu kciuka az zrobil sie taki zatrzaskowy, czy to moze być zwiazane z tym zabiwgiem jakis uszkodzony nerw? i czy potrzebny jest jakis zabieg zeby niebolal , dziekuje Grażyna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane następstwami wykonanego zabiegu. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty ortopedy.

Szanowny Panie.
Czasami w przebiegu leczenia zespołu uciskowego nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka ujawnia się zaciskające zapalenie pochewek ścięgna zginacza długiego kciuka ( tzw palec trzaskający). Nie wynika on ze sposobu przeprowadzenia operacji, jest odrębnym problemem, który leczy się typowo dla tego schorzenia - fizjoterapią, celowanym ostrzyknieciem sterydowym najlepiej pod kontrolą usg lub plastyką - operacyjnym poszerzeniem więzadła wokół ściegna palca podobnie jak w
zespole kanału nadgarstka ( co okazuje się być najskuteczniejsze).
Pozdrawiam. Paweł Nowicki.