Ból klatki piersiowej i kołatanie serca po pogrzebie babci a nadciśnienie

Witam. Po pogrzebie babci ( opiszę krótko 3tyg przed śmiercią byłem u niej, zginęła w pożarze ) dziwnie się czułem, serce mocniej biło. Poszedłem 7.01.2014 do szkoły i w szkole zaczęło robić mi się duszno i wgl, pięlegniarka stwierdziła nadciśnienie, mam się udać do lekarza rodzinnego, ale muszę poczekać do następnego dnia. Teraz mnie boli cały lewy bok w klatce piersiowej i serce bije jak oszalałe. Co robić ?

Opisane objawy i ich pierwszy epizod mogłyby świadczyć o tym ,że są to zaburzenie lękowe. Warto skorzystać z pomocy psychologa, z którym będzie Pan mógł przepracować emocje związane ze śmiercią babci, żałobą i stratą (bo jak rozumiem, to jest przyczyna objawów).

Witam, śmierć bliskiej osoby jest zawsze trudnym doświadczeniem, jednak nagła lub tragiczna śmierć może uruchamiać tak jak u Pana stany lękowe, które mają silne objawy psychosomatyczne. To nie bez znaczenia, że boli Pana lewa strona klatki piersiowej i mocno bije serce. Serce to miłość i życie, odeszła ważna dla Pana osoba, a może czegoś nie zdążył Pan powiedzieć lub nie pozwala sobie Pan na smutek. Kiedy ból somatyczny pojawi a się w lewej części ciała to informacja, że dziej się coś trudnego na poziomie emocji. Żałoba i związany z nią ból, smutek, żal i gniew, potrzebują czasu, jeśli osoba nie pozwala sobie na te emocję, wtedy one dochodzą do głosu w postaci objawów psychosomatycznych. Pozdrawiam