Ból klatki piersiowej, przewlekły kaszel i osłabienie

Witam mam 28 lat i od dluzszego czasu dokucz mi bol klatki piersiowej. Najgorzej jest rano, pierwszy oddech jest jakby nie pelny, czuje sie zmeczona i obolala. Bol nasila sie przy prstych czynnosciach. Kiedy cos podnosze, kiedy unosze rece ku gorze , przy wyciaganiu dziecka z wanny, suszeniu wlosow. Czuje jakby bol w mostku i oddech jakby nie miesci sie w klatce piersiowej. Boli takze przy glebokim wydechu. od 6 miesiecy mam przewlekly kaszel i jestem oslabiona.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból w obrębie klatki piersiowej ma najczęściej podłoże nerwowo-mięśniowe lub może być związany z zapaleniami w obrębie przyczepów żebrowo-mostkowych. Bardziej niepokojący może być przewlekły kaszel - ta sytuacja wymaga diagnostyki. Sugeruję zatem konsultację internistyczną - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.