Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kolan po treningu i naruszenie więzadła

Witam. Mam pytanie dotyczący kolan. 1. po obozie szermierczym ( były porządne rozgrzewki ) zaczęły boleć kolana - uczucie przeciążenia, nasilał się po przestaniu wysiłku ( po wf nie umiałam chodzić) 2. strzelają mi kolana, palce u nóg 3. gdy zrobiłam szpagat męski - naruszyłam wiązadła - ból był okropny, tylko co umiałam robić to leżeć Mam 18 lat, byłam u lekarza uznał że nic mi nie jest, kazał zakończyć uprawianie sportu. Dalej bolą kolana po 2 letniej przerwie nasila się. CO MAM ZROBIĆ ?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli zawieszenie kariery sportowej nie spowodowało ustąpienia dolegliwości, a trwają one już od dwóch lat, koniecznie powinna się Pani ponownie udać do specjalisty ortopedy. Wskazana jest bowiem dokładniejsza diagnostyka, w tym RTG kolana oraz być może także inne badania obrazowe (USG, MRI). Skierowanie do poradni ortopedycznej wystawi Pani lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy