Ból kolan po zajęciach fitness

Witam serdecznie, zaczęłam chodzić na fitness i od tego czasu bolą mnie kolana. Kiedyś lekarz powiedział mi, że mogę mieć w przyszłości problemy ze stawami. Najczęściej czuję ból (chociaż nie jest silny, bardziej jak ucisk nie wiem jak nazwać) przy przysiadach. Czy jest coś co mogę wprowadzić do diety, aby naturalnie wspomagać stawy? Pozdrawiam, Kasia

Przede wszystkim polecam udać się najpierw do lekarza ortopedy, który oceni, czy w obecnym stanie ćwiczenia fizyczne są dla Pani wskazane, ewentualnie zaproponuje inne celem wzmocnienia układu ruchu. Jeśli chodzi o usprawnienie stawów, dobrze sprawdza się dieta bogata w łuszcze nienasycone (oliwa, olej lniany, ryby).