Ból kolan pomimo rehabilitacji

od paru miesięcy bolą mnie kolana poszłam do ortopedy i jestem po operacji artroskopie kolana chodziłam a rehabilitację , ale miedzy czasie upadłam i stłukłam sobie drugie kolano i udo. Po upadku nic mnie nie olało tylko siniak na udzie . Teraz po rehabil. ( 3 miesiące)mam bóle jak wchodzę czy schodzę ze schodów tzw słabe kolana nie mogę zrobić przysiadów , długo stać w czasie siedzenia nic nie boli, tylko jak sie zasiedzę miałam też robione zastrzyki GO ON na dwa kolana po 3 jak sobie pomóc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani przypadku niestety uraz zdrowego kolana paradoksalnie wpłynął na rekonwalescencje kolana chorego. Podczas gdy to pierwsze bolało obciążała Pani bardzie to chore a to w rezultacie spowodowało nadwyrężenie stawu. Leczenie powinno odbywać się pod okiem wykwalifikowanego ortopedy, który specjalizuje się w stawie kolanowym. Przewlekle można stosować preparaty zawierające np siarczan chondriotyny lub glukozaminy. Poprawiają one wydolność chrząstek stawowych.