Bol kolan u 35-latki

Mam 35 lat od dłuszego czasu trzeszczały mi kolana . Teraz od jakieś 2 tygodni bolą mnie kolana gdy chcę kucnąć lub klęknąć .Co robić? Może jakieś usg rtg ?

Witam!!!
Trzeszczenie kolan - to prawdopodobnie -lateralizacja rzepek - czyli zbaczanie ich do boku , a trzask to słyszalny przeskok rzepki lubtarcie o kłykieć uda

Dolegliwości którePani opisuje to najprawdopodobniej chondromalcaja(rozmiekanie) chrzastki rzepki.

W klasycznym RTG prawdopodobnie nie bedzie "żadnych" uchwytnychzmian
Sugerowałbym dl potwierdzenie zrobienie zdjec osiowych rzepek w 3 projekcjach 30, 60 i 90 stopni.

Co do szczegółowego postawienia diagnozy sugerowłbym kosultacje ortopedyczna

Do tego czasu moze Pani przyjmowacpreparaty odbudowujacechrzatke, pouczeszczac na basen, unikac pozycji przeciazeniowych, klakania, kucania, chodzenia po schodach, robienia przeprostu, siedzenia z noga załozonana noge itp.
Wykonywanie izometrycznych ćwiczeń wzmacniajacych głoweprzysrodkowa miesnia czworogłowego
Życze powodzenia i dużo zdrowia