Ból kolana a kwalifikacja do operacji

MRI. -Więzadło krzyżowe przednie o podwyższonym sygnale, ciągłość włókien więzadła zachowana. -W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej drobna linijna szczelina pęknięcia- cechy uszkodzenia II stopnia. -Niewielki wysięk w torebce stawowej, w zachyłkach okołorzepkowych. Kolano boli mnie, mam wrażenie, iż ucieka ono na bok (prawa w prawą stronę) Ból zlokalizowany jest po zewnętrznej stronie kolana "trochę z tyłu". Kolano bardzo dziwnie "strzyka" to też boli. Czy ten uraz kwalifikuje się do operacji ?

Prawdopodobnie należy wykonać artroskopię kolana.
Skoro kolano "ucieka " do boku to istnieje duże prawdopodobieństwo niewydolności więzadła pobocznego przyśrodkowego lub/i krzyżowego przedniego.

Wskazaniem do operacji nie może być opis badania tylko objawy i badanie kliniczne. A tutaj opisywane zmiany nie są powodem do myśli o operacji. Należy pamietać ze rezonans nie jest badaniem w 100% miarodajnym - dużo zależy od czułości aparatu oraz doświadczenia radiologa opisujacego.