Ból kolana i chrupanie podczas zginania nogi

Witam. Od pół roku bolą mnie kolana, prawe bardziej. Przy ich zginaniu słychać chrupanie. Ból zaczyna robić się nie do zniesienia, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają :( proszę o interpretację niepokojącego mnie fragmentu opisu MRI: w stawie rzepkowo-udowym stwierdza się II stopień chondromalacji na powierzchni przyśrodkowej chrząstki rzepki o wymiarach 9x11 mm. Widoczne pęknięcie chrząstki z penetracją płynu stawowego do podchrzęstnej części kości i formowanie sie podchrzęstnego pęcherza.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opis MRI wskazuje na chondromalacje (czyli proces rozmiękania chrząstki rzepki) II stopnia. Zalecam konsultacje z lekarzem, który zlecał badanie w celu ustalenia jak najlepszego leczenia. Leczenie jest wielopoziomowe i może polegać na leczeniu farmakologicznym, fizjoterapeutycznym oraz operacyjnym. Pozdrawiam.