Ból kolana i opis RTG stawu kolanowego
Witam, ból prawego kolana cały czas narasta, a konsultacje u specjalisty mam pod koniec września.OPIS RTG:Cień o wysyceniu tkanki kostnej, o wym.ok.1,2x0,5cm, w ok.kłykcia przyśrodkowego kości udowej prawej.Drobne ognisko osteosklerotyczne, o śr.ok0,3cm w kłykciu bocznym kości udowej prawej.Szpara stawu kolanowego prawego zachowana.Zaostrzenie wyrośli m/kłykciowej przyśrodkowej kości piszczelowej prawej. Na ile powinienem ograniczyć wysiłek fizyczny(duży).Jakie suplementy mogą być pomocne?.

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej stawu. Suplementy mogą nie okazać się pomocne. Co do wysiłku fizycznego to z pewnością warto go nieco ograniczyć.