Ból kolana i stłuczenie tkanki miękkiej

Od 5lat mam problemy z prawym kolanem.Raz na jakiś czas,ale często mam "przekręcenia" i blokadę kolana na kilka(czasem dłużej)minut.W tym roku doznałam urazu-> stłuczenie tkanki miękkiej,a potem skręcenie stawu kolanowego.Zalecono mi ortezę.MR mam za 2miesiące.Ból nadal się utrzymuje(po bokach i czasem od tyłu kolana),szczególnie przy zginaniu,a ja często chodzę i pływam.Czy jest coś,czym powinnam się niepokoić,czy czekać na MR?

Szanowana Pani, przytoczony pzrez Pania wywiad świadczy o uszkodzeniu łakotki w wyniku powtarzajacych sie urazów skretnych tego stawu ( jest to najbardziej prawdopodobne).
Ostateczna decyzja co do dalszego postepowania zapadnie po wykonaniu badania MR stawu kolanowego. Z mojego doświadczenia najpewniej będzie Pani wymagała leczenia operacyjnego - artroskopii tego stawu, jeżeli wywiad , rezonans i badanie przedmiotowe będą zgodne. Pozdrawiam