Ból kolana i utrata stabilności a wynik rezonansu
Rezonans: PCl w cz.dystalnej znacznie pogrubialy o śr.12 mm, przed miejscem uszk. śr.ok 6 mm. Subtotalne uszkodzenie PCL. Zmiany na odcinku o dł.ok 19 mm. Uraz nastąpił 3.09. Po 3 m-c lekarz stwierdził że wiązadła PCL nie operuje się. Wykonałam już 3 rehabilitacje a kolano ciągle boli. Po ok 10 min chodzenia tracę stabilność kolana i kuleję. Nie daję rady stać dłużej bo wraca ból. Niemożliwość zbytniego skręcenia kolana, uklęknięcia. Co mam zrobić?

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
Pana objawy i wynik rezonansu magnetycznego sugerują uszkodzenie PCL. Bezwzględnie wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego i najprawdopodobniej rekonstrukcji PCL.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu