Ból kolana po bieganiu

Dzień dobry. Mam problem z kolanem. Biegałem kilka dni temu i na prostej drodze zaczęło mnie pobolewać tak po prostu po zewnętrznej stronie. Opuchlizny nie mam. W 2009 roku miałem rekonstrukcję ACL kolana i do tej pory wszystko było ok. Teraz boli po zrobieniu kilku kroków i przy schodzeniu ze schodów. Przy wchodzeniu na schody nie ma bólu. Przy bieganiu nie boli przez dłuższą chwilę a po zrobieniu około 2 km lekki ból. Nogę wyprostuję i zegnę bez problemu. Ruchy stawu zachowane. Dziekuję za odp

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mogło dojść do odnowienia kontuzji lub do przeciążenia stawu kolanowego. Wskazana konsultacja ortopedyczna i do czasu jej wykonania - zaniechanie nadmiernej aktywności ruchowej i ruchów sprawiających dolegliwości bólowe.