Ból kolana po rekonstrukcji ACL

Witam serdecznie jestem po rekonstrukcji ACL prawego kolana.Lecz mam dziwny problem pewnego dnia rano gdy wstałem z łóżka i zrobiłem pierwszy krok poczułem taki przeszywający ból z tyłu kolana aż do łydki.Problem który mi pozostał to gdy mam zgięte kolano podczas siedzenia na np, na krześle gdy wstaje i chce iść to czuje jak mnie własnie ciągnie z tyłu kolana lecz po parudziesięciu krokach wszystko jest ok.Zdarzyło mi sie to gdzies 3 tyg temu i co tydzien coraz mniej to ciągnie.Co z tym zrobić?

Dzień dobry

Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który ustali dla Pana indywidualny zestaw ćwiczeń. Będzie on uzależniony od czasu, który minął od rekonstrukcji więzadła oraz dotychczasowego postępowania leczniczego. Z Pana opisu wnioskuje, że od zabiegu nie minęło więcej niż 6 tygodni więc jest to okres powrotu funkcji stawu kolanowego (2-6 tydz po zabiegu). Głównym celem fizjoterapii w tej fazie jest:
- powiększenie zakresu ruchu zgięcia stawu do 90 stopni,
- poprawa propriocepcji i ćwiczenie siły mięśniowej,
- fizykoterapia

Postępowanie fizjoterapeutyczne po rekonstrukcji ACL jest dość czasochłonne i tylko systematyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty są w stanie przywrócić pełną aktywność dnia codziennego oraz aktywność sportową.

Pozdrawiam