Ból kolana po skręceniu

Witam wczoraj skręciłem kolano i mam noge w szynie przy lekki poruszeniu kolano boli czy to normalne

Szanowny Panie

Tak, oczywiście to typowe, że po skręceniu stawu kolanowego ma Pan dolegliwości bólowe.
Proszę:
- odciążać uszkodzoną kończynę - wskazane chodzenie w asekuracji 2 kul łokciowych
- stosować okłady z lodu 2x dziennie przez 20 min (nie bezpośrednio na skórę, ale przez bandaż lub ręcznik by nie dopuścić do odmrożenia skóry)
- stosować leki przeciwobrzękowe np. Aescin 3x2 tabl.
- unosić chorą kończynę podczas siedzenia i leżenia powyżej poziomu serca

oraz uzbroić się w cierpliwość... Być może nic poważnego Pan nie uszkodził - wówczas dolegliwości znikną samoistnie w ciągu kilku tygodni. Jeśli jednak po tym czasie kolano będzie dawać o sobie znać, proszę udać się do ortopedy, zajmującego się leczeniem kolan.
Jeśli pojawi się bolesny obrzęk kolana - proszę udać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w celu punkcji kolana i usunięcia z niego płynu (krwiaka lub wysięku).
http://artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/249-krwiak-stawu-kolanowego

z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski