Ból kolana po upadku z roweru u 18-latka

Ostatnio miałem dość drastyczny upadek z roweru przy skręcaniu - na asfalcie - po upadku było wszystko okej , do czasu aż kolejnego dnia nie obudziłem sie i gdy chodziłem to mocno mnie to kolano bolało (początkowo myślałem że to przez to że rana sie zrasta bo starłem sobie jeszcze to kolano) niestety od tygodnia nie przechodzi byłem u chirurga ale on kazał mi dopiero przyjść w następnym tygodniu , co mogło mi sie stać w to kolano ?

Witam,
zapewne doszło do silnego stłuczenia okolicy kolana.
Możliwe jest utrzymywanie się przez kilkanaście dni opuchlizny oraz bólu.
Jeżeli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią po 14 dniach - proszę zgłosić się na SOR celem wykonania RTG i/lub USG stawu kolanowego.
Do tego czasu zalecam miejscowe żele chłodzące, maści przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Pozdrawiam serdecznie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie radziłby żeby udał się Pan do specjalisty ortopedii i wykonał badania obrazowe takie jak USG kolana (sprawdzi aparat więzadłowy) oraz badanie RTG (sprawdzi aparat kostny) i po takiej konsultacji będzie można postawić dokładniejsza diagnozę. Pozdrawiam