Ból kolana podczas leżenia i siedzenia

Dzień dobry. Ostatnio od trzech dni boli mnie kolano głównie jak siedzę czy leże w sumie to nie boli jak chodzę. Nie wiem czy to ma związek, ale przed bólem kolana pierwszego dnia jak chodziłam to bolała mnie kostka (kilka lat temu była skręcona). A innym problemem jest to że bardzo szybko mi drętwieją nogi (np. jak mam nogę na nogę) oraz czasem po obudzeniu mam całą rękę zdrętwiałą.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe kolana mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem nadwyrężenia mięśni, ścięgien jak i patologii w obrębie stawu kolanowego. Póki co proszę zatem postarać się oszczędzać kolano. Jeśli objawy nie ustąpią, proszę skonsultować się ze specjalistą ortopedą.