Ból kolana podczas skoku

Jednym z elementów mojego treningu są podskoki itp. Podczas jednego z nich przy "lądowaniu" poczułem ból w lewym kolanie, dokładnie nad rzepką. Nie pojawił się żaden obrzęk ani zasinienie. Stosowałem żel FASTUM, zakupiłem stabilizator i zaprzestałem treningu na trzy tygodnie. Niestety ból nie do końca zaniknął, pojawia się przy schodzeniu z schodów i przy nagłym obciążeniu kontuzjowanej nogi. Podejrzewam że naderwałem ścięgno m. czworogłowego uda. Mógłbym prosić o radę w miarę możliwości?

Szanowny Panie, z przedstawionego opisu można podejrzewać rzeczywiście niewielkie uszkodzenie w zakresie mięśnia czworogłowego uda w okolicy jego przyczepu do rzepki. Jednak objawy te sugerują także mozliwość uszkodzenia w zakresie stawu rzepkowo-udowego. Proponowałbym:
1. utrzymanie stabilizatora oraz przerwę w treningach do czasu kontrolnego badania (miejscowo Fastum gel + Traumon gel) Unikanie takiego zakresu ruchu w stawie kolanowym, który wywołuje ból.
2. badanie ortopedyczne z ewnetualnym rozszerzeniem diagnostyki o USG, w przypadku wskazań klinicznych do wykonania tego badania.
Pozdrawiam