Ból kolana przy zginaniu a naderwanie więzadeł w kolanie

Witam, w nocy pewnego dnia zaczęło boleć mnie kolano (nie przypominam sobie zebym gdzies sie uderzył) ,boli mnie przy zginaniu (przy strzelaniu kolanem) ,ogolnie jak chodze lub kucnę, nie opierając się siła na kolano tylko np na rękach, to też mnie nie boli . Już 3 dni doskwiera mi ból, pracuje fizycznie, często kucam i klękam, nie uprawiając ŻADNYCH sportów od dłuższego czasu . Co to może być naderwanie jakiś wiązadeł, mięśni ? Od zawsze kolano mi strzela . Mam 18,5 lat, 195 cm .

Nie myśle,ze do naderwanie doszło acz bez badania na 100 procent nie można wykluczyć raczej doszło do konfliktu rzepakowy-udowego albo zaryglowania stawu kolanowego proponuje udać się do fizjoterapety na konsultacje

PrawdopodobnymPana schorzeniem jest chondromalcja rzepki (czyli rozmiękanie chrząstki na rzepce) spowodowane praca przeciążeniowa dla stawu kolanowego ( czyli kucaniem, klekaniem, chodzeniem po schodach itp)
Sugeruje skontaktowac sie z Ortopeda w celu badaniafizykalnego i potwierdzeniem Pana dolegliwosci

leczeniem jest w pierwszym etapie przyjmowaniepreparató odbudowujacych chrzastke oraz unikanie pozycji przeciązeniowych
Powodzenia