Ból koło prawej piersi i koło pachy

Witam!!! Mam 24 lata. Od dawna mam nerwobóle. Wystarczy, że się zdenerwuję i czuję, jak ktoś wbija mi igły w kości, ale jak się uspokoję, to mija. Mimo że jestem bladą osobą, to morfologię mam super. Zawsze śpię na prawym boku, bo na lewym czuję ucisk na serce i niedawno po nocy, jak się obudziłam, czułam ucisk w prawej piersi, koło pachy. Myślałam, że to od długiego snu, ale ból nie mija. W obu piersiach wyczuwam zgrubienia, taką mam budowę piersi, gruczołową, ale w prawej piersi, bolącej, to zgrubienie jest troszkę większe. Martwię się, co to może być, czy to nie jest nerwoból lub coś innego? Może warto udać się do ginekologa. Dodam, że nigdy nie uprawiałam seksu i nie byłam w ciąży, a miesiączki mam bardzo obwite i bolesne. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Ula.

Witam serdecznie!

Jak najbardziej wizyta u ginekologa byłaby wskazana, zarówno pod kątem diagnostyki dolegliwości związanych z piersiami, ale także obfitych i bolesnych miesiączek. Być może konieczne będą badania hormonalne - zaburzenia hormonalne sprzyjają zarówno powstawaniu łagodnych zmian w piersiach, jak i problemów z miesiączkowaniem.

Warto wyjasnić także, czy bóle w klatce piersiowej nie mają związku z innymi przyczynami - np. ze zmianami w kręgosłupie (na początek warto wykonać RTG klatki piersiowej).

Pozdrawiam serdecznie.