Ból kości od dłuższego czasu - jaka jest przyczyna?

Mam 38 lat, jestem kobietą, mam chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa na odcinku szyjno-krzyżowym, jestem po operacji cieśni nadgarstków obu dłoni. Od dłuższego czasu bolą mnie kości, czasami mam uczucie pieczenia piszczeli - raz jest mi w nie gorąco, raz jest zimno. Na ogół jest mi zimno, jestem zmęczona, nic mi się nie chce. Bolą mnie ramiona, łopatki oraz kości obojczykowe. Ostatnio, jak mi się na ramieniu położyła 5-letnia córka, to myślałam, że z bólu nie wytrzymam. Porobione miałam badania ASO, CRP oraz całą biochemię i wszystko jest w normie, a ból jak był, tak jest. Nie wiem co mam robić oprócz zażywania leków przeciwzapalnych, chciałabym normalnie funkcjonować. Proszę, pomóżcie mi, bo nie wiem co mam robić.

Witam,

Jeśli dolegliwości wynikają ze zmian zwyrodnieniowych, niestety niewiele da się zrobić poza leczeniem przeciwbólowym w różnych jego formach.

Warto pomyśleć wtedy również o rehabilitacji, która może dodatkowo wspomóc, jednak konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Powinien zebrać szczegółowy wywiad  i zbadać Panią, a na podstawie tak powziętych informacji zaplanować badania dodatkowe i ew. konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam