Ból kości ogonowej i rany krocza po porodzie

Witam.Miesiąc temu urodziłam córeczkę ważącą 4,55kg. Ucierpiała na tym moja kość ogonowa, która mnie wciąż bardzo boli, boję się ile ten tępy ból,jakby promieniował do prawego pośladka.Dodatkowo rana naciętego krocza, która ładnie się goiła nagle od tygodnia mocno zaczęła boleć, "ściągać", piec,nie pomaga Tantum Rosa. Po każdej toalecie podmywam się wodą, bardzo dbałam o higienę. Rana wyczuwam, ze jest zgrubiała. Jak wstaję obie dolegliwości bolą tak, że brak mi tchu,nie mogę siedzieć.. Klaudia

Radzę w tej sprawie udać się na kontrolę do ginekologa. Być może w gojącej się ranie po nacięciu krocza wytworzył się ropień, jakieś zakażenie, ostry stan zapalny. To może wymagać środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a być może i antybiotykoterapii. O wszystkim zadecyduje ginekolog po bezpośrednim badaniu.

Witam i gratuluję. Po miesiącu powinno wszystko już się unormować Trzeba będzie na początek spytać ginekologa/położnika, może potem neurologa?