Ból kości ogonowej przez rok od ciąży

Od dłuższego czasu boli mnie kość ogonowa. Zaczęła mnie boleć w ciąży ale myślałam że to z powodu założonego krążka. Jestem już rok po urodzeniu dziecka a kość nadal boli. Ból powstaje podczas siedzenia i nasila się podczas wstawania (po siedzeniu). Co może być tego przyczyną? Do lekarza jakiej specjalizacji powinnam się zgłosić? Pozdrawiam EO

Szanowana Pani, przy tak długo trawjącym wywiadzie - powinna Pani zgłosić się na konsultację do ortopedy. Najczęściej są to uporczywe bóle bez konkretnej przyczyny. Jednak przed takim stwierdzeniem należy wykluczyć inne powody dolegliwości ( nieprawidłową budowę kości, zastarzałe złamanie, zmiany zapalne, zmiany przerzutowe itd). Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia przyczyny doleglwiości.