Ból kości ogonowej tydzień przed miesiączką

Witam, mam problem, a mianowicie od roku boli mnie strasznie kość ogonowa, jakby coś mi pękało. Łapie mnie atak w nocy, aż słabo mi się robi, płaczę, położę się na twardej podłodze i tabletka, maść, i przestaje boleć, ale zauważyłam, że ten ból jest tydzień przed miesiączką. Badania robiłam 3 miesiące temu i wszystko OK. Niekiedy odczuwam ból jak wypróżnię się, ale też dodam, że niekiedy mnie boli kość lędźwiowa. Czym mogę to smarować lub jakieś tabletki. Dziękuję za odpowiedź. Dodam też, że mam pracę, dźwigam duże rzeczy, ciężkie. Czy to ten ból może być od tego? Dziękuję i pozdrawiam!

Skoro ból powraca systematycznie tydzień przed miesiączką może być związany z występowaniem endometriozy. Dlatego w tej sprawie na pewno trzeba skonsultować się z ginekologiem. Jeśli także wykonuje Pani pracę związaną z przeciążeniem kręgosłupa radziłbym jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż bóle mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w tym zakresie kręgosłupa. Oczywiście o odpowiedniej diagnostyce musi zadecydować lekarz prowadzący po wcześniejszym badaniu bezpośrednim.