Ból kości, uczucie gorąca, apatia i ból głowy w miesiącu, w którym występuje okres

Mam 51 lat, dwa lata temu przeszłam operacje usunięcia trzonu macicy i jajowodów z powodu mięśniaków. Mam jajniki, a więc miałam też co miesiąc mini miesiączki. Od około roku są bardzo nieregularne, co dwa, co trzy, a czasem co miesiąc. Niepokoi mnie to, że w miesiącu,którym mam miesiączkę, przez kilka dni czuje się źle: bolą mnie kości, jest mi gorąco, jestem apatyczna, zwłaszcza rano nic mi się nie chce boli mnie głowa, wymiotuję. Potem wszystko mija i jest ok do ponownej "akcji". Dlaczego?

Aleksander Ropielewski

Zważywszy na Pani historię medyczną przyczyny mogą być wynikające z kalectwa pooperacyjnego jak i typowych dla wieku około menopauzalnego. Bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego i badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i sugeruję kontakt z ginekologiem.