Ból kostki po skręceniu

Witam nazywam się Agata i mam 14 lat.Mam problem dotyczący mojej kostki 3 miesiące temu w szkole pisałam sms'y i szłam schodami zamyśliłam się i spadłam chyba z 4 schodków ,wykręciłam sobie jakoś tą nogę do środka. Spuchła mi na drugi dzień ta właśnie noga i była tak spuchnięta przez cały tydzień nawet maści nie pomagały ból był wtedy przez cały czas. Jest czas że mnie nie boli w ogóle .Ale co miesiąc jak chodzę co jakiś czas coś mi się z nią stanie sama się wykręca do środka. Co robić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najważniejsze w tej sytuacji jest badanie obrazowe. Prawdopodobnie wtedy w szkole doszło do nadwyrężenia torebki stawowej bądź też do naderwania więzadeł stawowych. Polecam konsultację z ortopedą.

witam
prosze zglosic sie do lekarza. Lekarz musi zbadac Pani staw skokowy, sprawdzic, czy rzeczywiscie sa cechy niestabilnosci i wdozyc odpowiednie leczenie. Leczenie bedzie zalezalo od tego co wyniknie z badania. Mysle, ze wykonanie zdjecia rtg lub/ i badania USG nie byloby bledem.