Ból kostki przy chodzeniu po kontuzji stawu skokowego

Ból kostki przy chodzeniu. Witam, Rok temu miałam kontuzje stawu skokowego....Wszystko było ok, jednak od czasu zdjecia gipsu strasznie boli mnie kostka przy chodzeniu. Jest to strasznie uciażliwe bo nie mam siły chodzić, to tak jakby moja kostka nie dawała rady utrzymać ciało. Ból jest silny i porównać można go do tego jakby ktoś bił nas w to miejsce młotkiem. Nie wiem czy iść z tym do lekarza i czy wgl. warto coś w tym kierunku robić? czy po prostu czekać aż się coś zmieni.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinna Pani zgłosić się do lekarza jak najszybciej.
Po zdjęciu gipsu powinna była zostać wdrożona rehabilitacja kończyny, tak by została odbudowana masa mięśniowa, a uszkodzony staw skokowy stopniowo na nowo przyzwyczajany do fizjologicznych ruchów i obciążenia.
Rehabilitacja z fizjoterapią jest swoistą kontynuacją leczenia.