Ból kręgosłupa a garb

mam problem z kregoslupem gdy jak ja stoje prosto to jest na plecach widoczne kregi w czesci kregoslupa piersiowego czy to moze być garb ? bóle mam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą być konsekwencją skrzywienia kręgosłupa. By to potwierdzić konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki obrazowej kręgosłupa. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza POZ.

Garb to duże zniekształcenie, raczej mało prawdopodobne w tym przypadku, raczej są to wyrostki kolczyste widoczne u ludzi szczupłych. Jeżeli chodzi o młodego wysokiego mężczyznę należy wykonać rtg w celu wykluczenia choroby Scheuermanna.