Ból kręgosłupa a opis badania

Witam Mam 23 lata Od kiedy zaczął mnie boleć kręgosłup szukam pomocy, byłem u dwóch Neurologów u dwóch ortopedów i 3 lekarzy pierwszego kontaktu. Opis: Niewielka skolioza lewo wypukła ze śladową rotacją kręgów,Pogłębienie fizjologicznej kyfozy piersiowej,spłycenie fizjologicznej lordozy. Lekarze powiedzieli : To nic takiego i nie opłaca się tego leczyć w wieku 23 lat. Proszę oszczędzać kręgosłup aby wystarczył do końca życia, i więcej się ruszać to przestanie boleć Naprawdę to nic takiego?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Jedna z częstszych przyczyn u młodych ludzi (do 40-go roku życia) jest choroba dysku (krążka międzykręgowego). Wysunięcie dysku może być przyczyną bólu ostrego (tzw. “wypadniecie dysku”) lub przewlekłego (zmiany degeneracyjne dysku).
Drugą częstą przyczyną przewlekłego bólu kręgosłupa, szczególnie u osób powyżej 60-go roku życia jest stenoza (zwężenie) kanału kręgowego.
Źródłem bólu kręgosłupa mogą być też choroby pozostałych struktur wchodzących w skład kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa (15-25%), stawów krzyżowo-biodrowych (20-30%), oraz tkanki okołokręgosłupowej; ścięgna, więzadła i mięśnie otaczające kręgosłup.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.

I druga sprawa.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Może ono również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Każde zmiany wymagają leczenia. To co się już stało pozostanie, ale należy zadbać to by się nie pogłębiały i nie powodowały kolejnych zmian. Kręgosłup jest osią czynnościowo-anatomiczną. Przy niewielkich zmianach jest to odpowiednio dobrana rehabilitacja oraz nauka " dbania i oszczędzania" kręgosłupa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty