Ból kręgosłupa a problemy z trzustką

Dzieńdobry Od tygodnia bolą mnie plecy. Raz w okolicy lędżwiowej , a innym razem na wysokości klatki piersiowej. Nie mam do tego bóli brzucha. Do tego złe samopoczucie i raz mam apetyt , a innym razem nie chce mi się jeść. Stolec mam normalny ( to znaczy uformowany ) ale nie jestem pewien co do jednej rzeczy. Jak poznać czy ma się tłuszcz w stolcu? Czy pływają w wodzie takie duże oka jakby się wlało olej do wody? I czy ból samego kręgosłupa może oznaczać problemy z trzustką? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból kręgosłupa może być spowodowany wieloma stanami chorobowymi. Jeżeli koncentrujemy się na trzustce, która w przypadku dolegliwości bólowych może promieniować w okolice kręgosłupa muszę powiedzieć iż tak czy inaczej bez badań nie można wiele stwierdzić. Stolce tłuszczowe to objaw polegający na wysokiej zawartości lipidów w stolcu. Stolec jest połyskujący oraz co najbardziej charakterystyczne trudno go spłukać wodą z muszli klozetowej. Ma bardzo nieprzyjemny zapach i najczęściej występuje jako biegunka tłuszczowa. Polecam udać się do lekarza.

proponuję udanie się do lekarza - stolce tłuszczowe i bóle w/w okolicy mogą być objawem zapalenia trzustki ale najłatwiej jest je wykluczyć zwykłym USG jamy brzusznej ( aha-stolce tłuszczowe są późnym objawem zapalenia wiec póki ci nie martwiłbym się na zapas)
pozdrawiam
Marcin Koncewicz