Ból kręgosłupa, drętwienie i mrowienie odcinka piersiowego promieniujące do serca
Witam od kilku lat mam problemy z kręgosłupem piersiowym, bóle opasające, drętwienie i mrowienia odcinka piersiowego promieniujące do serca , a to wyniki rezonansu: Rdzeń kręgowy izointensywny. Prawo wypukłe skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Centralno-prawoboczna wypuklina krążka TH4-TH5 uciska na worek oponowy i modeluje korzenie nerwów po stronie prawej . Guzki Schmorla w trzonach od TH5-TH8 . Obraz sugeruje chorobę Scheuermana . Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, proszę o wyjaśnienie wyniku .

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam. Opis badania wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie piersiowym. Zasadne w tym wypadku staje się rozważenia wskazań do zabiegu operacyjnego. Sugeruję konsultację z neurochirurgiem.