Ból kręgosłupa i lewej nogi

Proszę o poradę, co mam robić, byłem już na dwóch rehabilitacjach i nic nie pomaga, ból trwa od 7 miesięcy (kręgosłup i lewa noga boli, czasami dwie). Na wysokości L3-L4-L5-S1 widoczne są centralno-boczne protruzje pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych w kierunku kanału rdzenia kręgowego i otworów międzykręgowych. Zmiany najbardziej zaawansowane na poziomie L-4-L-5, tutaj towarzyszy pogrubienie wiązadeł żółtych - obraz stenozy wewnątrzkanałowej.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że warto byłoby udać się na konsultację do ortopedy lub neurochirurga.

Rehabilitacja jest bardzo pomocna, ale czasami bywa niewystarczająca.
Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny dlatego uważam, że niezbędna jest wizyta u specjalisty.

Pozdrawiam!