Ból kręgosłupa i opis rezonansu magnetycznego
Mam 30 lat ,jestem kobietą i mam problem z bólami kręgosłupa .Zrobiłam rezonans i opis jest następujący " Pogłębiona lordoza lędźwiowa .Centralna niewielka wypuklina krążka międzykręgowego L5/S1 zwęża światło kanału kręgowego o ok.1,5 mm (wym.a-p kanału na tej wysokości wynosi 11 mm) bez widocznego ucisku struktur worka oponowego .Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych L5/S1 ,bez ucisku nerwów rdzeniowych w poziomie otworów .

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Pogłębiona lordoza lędźwiowa jest nieprawidłowym ustawieniem kręgosłupa prawdopodobnie wynikającym z nieprawidłowej postawy ciała lub przebytego urazu. W obrazie rezonansu nie uwidoczniono ucisku nerwów, który najczęściej jest przyczyną dolegliwości bólowych. Wynik rezonansu należy skonsultować z lekarzem ortopedą i zastosować się do jego zaleceń (prawdopodobnie wskazana będzie rehabilitacja).