Ból kręgosłupa i silne bóle głowy

Witam, mam 26 lat od tyg bardzo bolal mnie kręgosłup, nic nie mogłam zrobić (pochylić sie, podnieść coś), do tego przy wstawaniu czy kładzeniu sie do łóżka miałam silne bóle głowy, myślałam, ze juz wszystko minęło. Jeden dzień wszystko było ok, jednak wieczorem nagle serce zaczęło mi bardzo szybko bić. Udałam się do lekarza rodzinnego, który tylko zerknął na moje plecy i po czerwonej plamce stwierdził, że mam półpasiec. Czy jest to możliwe? Bardzo dziękuję za odp. Pozdrawiam. Milena.

Wysypka w półpaścu ma bardzo charakterystyczny wygląd, więc jest możliwe, że lekarz po jednym spojrzeniu ustala rozpoznanie. Ostroznosci nigdy za wiele. Może się zdarzyć pomyłkowe rozpoznanie, albo występowanie też kilku schorzeń naraz, ale na szczęście rzadko się to zdarza.